Na co zwrócić uwagę kupując biurko gamingowe?

Dla wytrawnego gracza biurko jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia. Decydując się na jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które mogą zdecydować o tym, czy będziemy czuli się przy nim komfortowo.

Wielkość biurka

To pierwszy parametr, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Większa przestrzeń gwarantuje lepszy komfort. Można na nim postawić więcej sprzętu (np. dwa monitory, głośniki, stojak na płyty) oraz wykorzystać do pracy lub nauki. Zbyt mała powierzchnia ograniczy możliwości ergonomiczne biurka i z biegiem czasu może stać się dla użytkownika uciążliwa. Wszystko zależy od tego, na co pozwala przestrzeń pomieszczenia, w który biurko ma stać.

Genius 4000

Biurko regulowane

Regulowana wysokość jest jedną z najważniejszych cech, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając biurko w sklepie. Tym bardziej, jeżeli z komputera będzie korzystała większa liczba użytkowników o różnych gabarytach. Podwyższanie i obniżanie wysokości powinno odbywać się szybkim i prostym sposobem. Obecnie jedną najciekawszych ofert na rynku stanowią biurka elektryczne. Za pomocą dwóch przycisków z łatwością dopasujemy wysokość mebla do swoich warunków fizycznych. Jeśli chcemy rozprostować kości, możemy korzystać ze sprzętu na stojąco.

Maskowanie kabli

Większość graczy ceni sobie szybkość przekazywania sygnału. Sprzęt musi być niezwykle czuły. Myszki czy klawiatury bezprzewodowe nie pracują z taką dokładnością i precyzją, co te na kablu. Nowoczesne biurka gamingowe wyposażone są w najróżniejsze maskownice i zaślepki, które z łatwością zasłonią wszystkie kable. Dzięki temu biurko będzie wyglądać niezwykle estetycznie.
Oprócz powyższych cech biurka gamingowe posiadają mnóstwo innych udogodnień. Wbudowany obszar z materiałem pod myszkę, uchwyty na kubek z napojem, czy też mini wieszak na słuchawki, to tylko niektóre z nich.
Wszystkie te udoskonalenia dodawane są z myślą o komforcie graczy.