Na czym polega izolacja szumów w słuchawkach?

Izolacja szumów to technologia, która działa poprzez utworzenie hermetycznego uszczelnienia wokół uszu, a następnie zablokowanie wszystkich dźwięków przedostających się do nich lub wychodzących przez nie! Oznacza to, że słuchawki blokują dźwięki z otoczenia, takie jak silniki samochodowe, wentylatory, szumy itp.

Zalety technologii izolacji szumów

Słuchawki z izolacją szumów są świetnym rozwiązaniem, jeśli szukasz sposobu na zablokowanie ciągłych szumów o niskiej częstotliwości, takich jak silniki samochodowe, wentylatory, szumy itp. za niewielką cenę.

Izolacja ta nie wymaga dodatkowych baterii ani układów scalonych. Słuchawki z izolacją szumów można łatwo nosić przy sobie, ponieważ są one zazwyczaj mniejsze, cieńsze i lżejsze.

Ten typ słuchawek nie wymaga również mikrofonów – w przeciwieństwie do słuchawek z technologia redukcji szumów, co oznacza, że ich cena nie jest tak wysoka. W rzeczywistości wszystkie słuchawki posiadają pewien rodzaj izolacji hałasu na różnym poziomie, ponieważ blokują one hałasy z otoczenia, niezależnie od tego, jak tanie lub małe one są.

Wady technologii izolacji szumów

Słuchawki z izolacją szumów nie wyeliminują żadnych dźwięków o stałej i niskiej częstotliwości, takich jak głosy ludzkie, chrapanie, brzęczenie itp.

Ważnym czynnikiem jest tu również konstrukcja. Ponieważ izolacja hałasu jest tworzona przez uszczelnienie między słuchawkami a uszami, oznacza to, że uszy będą zablokowane lub zatkane. Niektórzy uważają to za wygodne, a inni tego nie znoszą. Ponadto, jeśli konstrukcja słuchawek nie jest odpowiednio dopasowana do uszu, będą one stale spadać, a izolacja będzie nieszczelna, co uczyni je bezużytecznymi.

Najpopularniejszym typem słuchawek z izolacją szumów są słuchawki douszne, takie jak AirPods. Więcej o słuchawkach Airpods i produktach Apple dowiesz się ze strony https://www.immobi.pl

Istnieją również słuchawki wokółuszne izolujące hałas. Są one wyposażone w poduszki, które pokrywają całą powierzchnię wokół uszu, aby zablokować hałasy z otoczenia. Słuchawki wokółuszne są wygodniejsze, ale są mniej poręczne.