Bezprzewodowe głośniki Bluetooth

Muzyka się zmienia, a wraz z nią sprzęt, którego używamy do jej słuchania. To, co jeszcze kilka lat temu było fizycznymi nośnikami lub plikami MP3, teraz możemy oglądać w formie strumieniowej z naszych telefonów komórkowych. Łączność również ewoluuje i coraz częściej można spotkać głośniki i sprzęt nagłaśniający, które działają bez kabli.
Przez nasze ręce przewinęły się wszystkie rodzaje odtwarzaczy muzycznych, z mnóstwem fizycznych nośników, które ewoluowały, aby umożliwić nam słuchanie większej ilości muzyki, w wyższej jakości. W dzisiejszych czasach strumieniowe przesyłanie treści z urządzeń mobilnych jest normą, podobnie jak bezprzewodowe głośniki.
Dzięki technologii pojawiła się cała masa bezprzewodowych głośników Bluetooth, które pozwalają na przesyłanie muzyki z najwyższą wygodą, bez utraty jakości.

JAK DZIAŁAJĄ GŁOŚNIKI BLUETOOTH?

Łączność Bluetooth jest już szeroko rozpowszechniona wśród naszych urządzeń, ale warto zatrzymać się i zrozumieć, na czym ona polega, gdy mówimy o odtwarzaniu muzyki. Jeszcze nie tak dawno temu podłączaliśmy nasze głośniki do źródła dźwięku za pomocą kabla. Dzięki technologii Bluetooth, to fizyczne połączenie znika.
Muzyka przemieszcza się w powietrzu i możemy jej słuchać w doskonałej jakości na odległość. Oznacza to, że możemy na przykład przesyłać muzykę z naszego telefonu komórkowego do głośnika poprzez proste sparowanie ich. Jest to bardzo prosty proces, który zajmuje zaledwie kilka sekund.
Wszystkie smartfony dostępne na rynku posiadają menu ustawień Bluetooth, w którym wystarczy wyszukać głośnik, który chcemy podłączyć i sparować go. Inne mają NFC, które pomaga nam w parowaniu, gdyż nie musimy dotykać żadnego menu, wystarczy zbliżyć urządzenia do siebie.

INTELIGENTNE GŁOŚNIKI: WYBIERAJ ULUBIONĄ MUZYKĘ ZA POMOCĄ GŁOSU.

Po co przechodzić do komputera, aby zadać pytanie, skoro można je zadać bezpośrednio inteligentnemu głośnikowi? Asystenci głosowi, tacy jak ci od Google i Apple, umożliwiają sprawdzenie godziny, temperatury zewnętrznej, włączenie lub wyłączenie klimatyzacji, sprawdzenie rezerwacji wakacyjnych i sporządzenie listy zakupów – wystarczy zadać pytanie. Tutaj prym wiodą Siri i Asystent Google.
Podczas gdy istnieją małe modele, które są głównie nastawione na wyszukiwanie danych, istnieją większe i bardziej wydajne modele, które pozwalają cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem, tak jak każdy inny głośnik bezprzewodowy. Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest to, że nie trzeba nawet dotykać telefonu komórkowego, aby wybrać utwór, ponieważ wystarczy powiedzieć „play the latest from U2”, a urządzenie automatycznie przeszuka kolekcję MP3 lub ulubioną platformę streamingową.

MAŁE GŁOŚNIKI BLUETOOH: DO NOSZENIA ZAWSZE PRZY SOBIE.

Są najmniejsze, ale i najbardziej uniwersalne. Głośniki te wyraźnie koncentrują się na młodych ludziach, ponieważ chcą, aby najmłodsi mogli zabrać ze sobą telefony komórkowe i słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu, nie martwiąc się o to, gdzie się znajdują, zachowując przy tym grzeczność i szacunek dla innych.
Nie są one zbyt mocne, ale ich jakość jest wystarczająca, jeśli nie szukamy modelu z najwyższej półki. Różnice między nimi leżą w projekcie, gdzie większość z nich jest zbudowana z odpornych struktur, aby wytrzymać uderzenia, upadki, itp. Jeśli szukacie głośników tego typu, polecamy następujące.

WYDAJNE GŁOŚNIKI BLUETOOH.

Przesunęliśmy się o kategorię wyżej. Jeśli jest coś, co charakteryzuje potężne głośniki, to fakt, że muszą one być duże i ciężkie. W środkowej kategorii mamy głośniki Bluetooth, które prawdopodobnie będą przenoszone od czasu do czasu.
Na przykład: głośnik, o którym wiemy, że normalnie będzie stał w salonie, ale który w pewnym momencie chcemy przenieść do innego pokoju lub nawet do ogrodu. Być może przenosimy go raz na kilka miesięcy i jakość dźwięku jest dla nas ważna.

PRZENOŚNE I WYTRZYMAŁE GŁOŚNIKI: OD PARKU DO BASENU.

To jest ciekawa kategoria. Nie ma własnej nazwy, ale łączy w sobie wszystkie te głośniki bezprzewodowe o wyższej jakości dźwięku niż modele przystępne cenowo. Czasami mają też ciekawe funkcje, takie jak odporność na wodę i kurz, więc bez problemu można je zabrać ze sobą do parku czy na basen.
Głośniki te zapewniają czystszy i bardziej zaokrąglony dźwięk, do tego stopnia, że są również bardzo użyteczne w środowisku domowym. Są one godną polecenia opcją, jeśli nie masz miejsca na większy model, a jednocześnie chcesz je od czasu do czasu zabierać na zewnątrz.

ABY ZAWSZE DZIAŁAŁ W DOMU.

Nasz wybór głośników Bluetooth kończymy na tych, których nie chcemy ruszać. Instalujemy je w jednym miejscu w domu i zapominamy o nich na długi czas. Nie chcemy, żeby były gdziekolwiek indziej. Są tam w porządku i prawdopodobnie spełniają jakąś inną funkcję, np. są systemem audio dla telewizora. Zazwyczaj w tego typu sprzęcie znajdziemy soundbary, które oprócz tego, że oferują luksusową jakość dla telewizora, dzięki łączności Bluetooth możemy bardzo łatwo sparować z telefonem lub tabletem.

One thought on “Bezprzewodowe głośniki Bluetooth

  1. Nie wyobrażam sobie życia bez głośnika bluetooth. Jestem instruktorką fitness, głośnik mogę zabrać ze sobą gdziekolwiek chce i zacząć ćwiczeni. Jakość dźwięku nawet w tych małych jest już bardzo dobra.

Dodaj komentarz