Czy muzyka ma wpływ na wygraną w kasynie?

Jak działa na nas muzyka, każdy na pewno zdołał się już przekonać, ale czy wiesz, że zostało naukowo udowodnione, że słuchanie muzyki wpływa na nasze zachowanie, wybory oraz nastrój? Nawet markety wykorzystują muzykę jako swego rodzaju trik marketingowy. Podobnie wykorzystywane są różne utwory w kasynie i to nie tylko tym stacjonarnym – nawet muzyka w kasynach online i grach hazardowych na telefon jest podporządkowana pewnym sposobom manipulacji. 

Jak rodzaj muzyki wpływa na zachowanie w kasynie?

Dobór odpowiedniej muzyki do konkretnych miejsc można określić jako swoistą manipulację. Marketingowcy celowo wybierają utwory, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, myślisz, że na Ciebie to nie działa? Mylisz się, padasz ich ofiarą codziennie, nawet na zwykłych, codziennych zakupach. Odpowiednio dobrana muzyka może spowodować zwiększenie apetytu w restauracji, spowodować, że jako klienci wcześniej wspomnianego sklepu kupimy więcej produktów lub że w kasynie zostawimy więcej pieniędzy. Pomimo tego, że badania nad wpływem muzyki na psychikę człowieka nadal trwają to obecnie muzyka jest nieodłącznym elementem życia codziennego. 

Często nie zwracamy nawet uwagi na to co płynie z głośników, ale pomimo tego perswazja dźwiękowa nadal oddziałuje, co automatycznie wpływa na nasze zachowanie. Podobnie jak na zachowanie, muzyka wpływa na nastrój – może się on zmienić pod wpływem odpowiedniej muzyki – często można to zauważyć na przykładzie smutnych utworów. Jednak wracając do wpływu muzyki na zachowanie – jeżeli jest ona nieodzownym elementem życia, oznacza to, że w kasynie nie będzie inaczej. Sytuacja w kasynach (nawet tych online) jest bardzo podobna jak do zakupów w supermarkecie. Według badań, powiązanie między muzyką i zachowaniem osoby w zakładzie hazardowym jest powiązane. Administracja kasyn wykorzystuje muzykę jako broń psychologiczną. Muzyka w kasynie tworzy jedyną w swoim rodzaju wyjątkową atmosferę – może uspokoić graczy lub odwrotnie przyspieszyć grę, motywując klientów do aktywnego obstawiania zakładów i wydania pieniędzy. 

Warto wspomnieć również o muzyce w kasynach internetowych. Podczas rozgrywki konkretnego gracza, muzyka jest dostosowywana indywidualnie, ponieważ jest taka możliwość. Jak wcześniej zostało wspomniane w trakcie wygranych są fanfary i wyniosła muzyka, które motywują do dalszej rozgrywki. Prawie każdy gracz, który czerpie przyjemność z gry w kasynie i wygrywa różne sumy pieniędzy, zwykle robi to, słuchając jakiejś kojącej albo żywiołowej muzyki. Jednak to właśnie inne efekty dźwiękowe tworzą atmosferę w kasynie internetowym. Jak wygląda sprawa pod względem rodzaju odtwarzanej muzyki w kasynie naziemnym?

Szybka, dynamiczna muzyka (rock, pop)

Każdy zna to uczucie, kiedy pod wpływem dynamicznej muzyki sam zaczyna się energiczniej zachowywać. Podobnie działa to w kasynie, gdzie czasami wykorzystywana jest dynamiczna muzyka, która ma szybkie tempo – oczywiście jest ona świadomie dobrana przez osobę zajmującą się tą częścią kasyna. W kasynie taka muzyka wpływa na podejmowane przez gracza decyzje – gracz słysząc nagłą zmianę muzyki zaczyna podejmować bardziej ryzykowne decyzje i podświadomie zaczyna pragnąć, uprawiać hazard. Podobnie dzieje się grając w kasynie online – tam wykorzystywane są różnego rodzaju efekty dźwiękowe. Jest to widoczne szczególnie w przypadku wygranych, kiedy z głośników wydobywa się uroczysta muzyka oraz fanfary. Dzięki nim gracz czuje satysfakcję oraz spełnienie, jednak warto uważać, aby nie dać się ponieść emocjom.

Muzyka wolna, stonowana (jazz)

Taki rodzaj muzyki działa zdecydowanie odwrotnie, jednak wpływa ona na obstawianie większej ilości zakładów. Może to oznaczać więcej szans na wygrane dla gracza, jednak jest to rozważne stawianie co może działać na niekorzyść kasyna. Korzystnie na finanse kasyna będzie wpływała muzyka żywiołowa, dlatego muzyka stonowana rzadziej gości w kasynie. 

Na co ma wpływ muzyka w kasynie?

Oto najważniejsze czynniki!

Tworzy atmosferę

Chodzi tutaj oczywiście bardziej o kasyno internetowe, jednak w klasycznym kasynie naziemnym również ciężko o dobrą atmosferę bez muzyki. 

Tworzy rozrywkę

Muzyka dzięki swojemu działaniu, które niweluje stres pozwala podejmować lepsze decyzje co przekłada się na wygrane w grze. Czy może być coś lepszego niż wygrana i świetna zabawa?

Dopełnienie wrażeń

Najlepszym momentem rozgrywki jest ten, w którym jednocześnie wygrywamy i słuchamy ulubionej muzyki. Jednak jest jeszcze jeden epicki moment – ten, w którym refren lub przełomowa chwila w utworze nakłada się na twoją wygraną.

Poprawa nastroju

Chyba każdemu człowiekowi pozytywna muzyka poprawia nastrój. Poprawa nastroju poprzez muzykę może sprawić, że gry hazardowe będą przynosić nam wiele więcej przyjemności niż zwykle. Dodatkowo będziemy w stanie podejmować lepsze decyzje, które zwiększają szansę na wygraną.

Wyostrzenie zmysłów

Słuchając ulubionej muzyki (muzyka dobierana do kasyna jest naprawdę muzyką, którą lubią wszyscy lub mają pewien sentyment) poprawia się koncentracja, szybciej myślimy i podejmujemy decyzje oraz o wiele łatwiej jest nam obliczyć prawdopodobieństwo wygranej lub przegranej (obstawiać lub nie). Dlatego najlepiej udać się do sprawdzonego już kasyna, gdzie znamy muzykę – wszystko po to, aby jasno myśleć, ponieważ nowości muzyczne mogą nas rozpraszać.